O salóne Galeria Ponuka služieb Otázky a vaše príbehy Cenník Kontakt
 
Milí zákazníci,
náš salón je z dôvodu materskej dovolenky zatvorený.
Ďakujeme za pochopenie

Klasická masáž

Najrozšírenejší druh masáže vhodný na uvoľnenie a regeneráciu svalstva. Tento druh masáže sa môže aplikovať na celé telo. Odporúčaný čas na chrbát so šijou je 30 až 60 minút celé telo až 90 minút. Dĺžka masáže sa odvíja podľa stuhnutia, veľkosti, potrieb, požiadaviek a prianí klienta.

Bowenova masáž

Táto technika pôsobí na rôznych úrovniach: fyzikálnej, chemickej a psychickej (emocionálnej). Môžeme ju opísať ako veľmi jemnú a šetrnú manipuláciu s mäkkým tkanivom (svaly a šľachy). Skladá sa z jednotlivých pohybov cez určené a presne definované body ľudského tela. Unikátny je práve tento pohyb, kedy bowenista svojimi prstami alebo palcom pohybuje kožou cez sval alebo šľachu, potom vyvinie veľmi jemný tlak a po krátkej čakacej dobe a pod týmto rovnakým tlakom skĺzne kožou naspäť(tzv. brnkanie). Špecifické body, cez ktoré sa pohyby prevádzajú, sú častou križovatkou krvných a lymfatických ciev s nervovými vláknami a meridiánmi. Sval reaguje na tieto impulzy svojou relaxáciou (uvoľnením), veľmi často dochádza k prerušeniu špirály bolesti. Upravením „vnútorného prostredia“ môže telo uplatniť svoje vlastné hojivé procesy.

Tvárová antistresová anjelská masáž

Tvárová masáž je nadstavba klasickej masáže kde pôsobením pozitívnej energie je myseľ odblokovaná prečistená čím vzniká pocit úľavy uvoľnenia a zrelaxovania. Pôsobením na stimulačné body na ušiach sú príjemne stimulované vnútorné orgány. Táto masáž samozrejme pôsobí vyhladzujúco a regeneračne na vrásky.

Reflexná masáž

Pri reflexnej masáži sa stimulujú nervové zakončenia a pomocou nich sa pôsobí na jednotlivé časti tela. Vykonáva sa na chodidlách, alebo chrbte. Pomocou nervových zakončení na chodidlách sa dá pôsobiť na celý pohybový systém, ale aj na vnútorné orgány. Odporúčaný čas reflexnej masáže chodidiel je 30 až 45 min, chrbta 20 až 30 minút.

Lymfodrenážna masáž

Touto masážou sa podporuje a posilňuje činnosť lymfatického systému a tým je vhodná na detoxikáciu organizmu, odvodnenie, odstránenie opuchov, svalovice, ale aj ako prevencia proti rakovine... Môže sa vykonávať na celom tele. Pred a po tejto masáži je dôležité piť veľa tekutín, hlavne čistú vodu, aby sa podporil detoxikačný účinok a nedošlo k dehydratácii. Odporúčaný čas lymfatickej masáže celého tela sú 3 hodiny u zdravého, ak je nejaký opuch,... tak masáž môže trvať aj 4 hodiny. Ak sa vykonáva len čiastková, napr. len nohy, tak čas je kratší.

Medová masáž

Detoxikačná masáž je vhodná na prečistenie organizmu, krvný obeh, imunitu,... Vykonáva sa čistým medom a môže sa aplikovať na chrbát, alebo celé telo. Keď sa medová masáž správne aplikuje, tak je bezbolestná a klient po nej nie je vôbec dolepený. Tento druh masáže sa nevykonáva ľuďom, ktorý sú alergický na med. Odporúčaný čas masáže je 20 až 30 minút pri aplikácií na chrbát a 45 až 60 minút pri aplikácií na celé telo.

Anticelulitídna masáž

Táto masáž podporuje odstránenie a zmenšenie celulitídy. Na dosiahnutie žiadaného efektu je potrebné danú procedúru absolvovať aspoň 10 krát. Procedúra sa skladá z masáže a zábalu. Okrem toho je potrebné dodržiavať pitný režim, pravidelný pohyb, cvičenie,... Priemerný čas procedúry sú 4 hodiny. V prípade absolvovania 10tich procedúr, klient dostane DVD s odporúčanými cvikmi.

Bankovanie

Pri tejto masáži sa používajú sklenené banky z ktorých sa pomocou ohňa spraví vákuum, ktoré vytvára podtlak. Táto metóda je vhodná na detoxikáciu organizmu, uvoľnenie stuhnutých svalov, prekrvenie krvného obehu,.... Najčastejšie sa táto masáž vykonáva na chrbte, ale dá sa aplikovať aj na iných častiach tela. Odporúčaný čas masáže je od 30 do 60 minút, podľa citlivosti, stuhnutia,...

Moxovanie

Moxovanie je nahrievanie akupresúrnych bodov pomocou paliny (moxy). Touto metódou sa dá pôsobiť na stuhnuté svaly, ale aj vnútorné orgány, imunitný systém... Môže sa vykonávať preventívne, čas cca 30 minút, alebo podľa potreby, čas je individuálny.

Biely medveď

Je stará Slovanská hĺbková masáž. Vykonáva sa nohami cez oblečenie. Cieleným a citlivým stúpaním na určité miesta sa dosiahne uvoľnenie chronicky stuhnutého svalstva. Táto masáž sa nemôže vykonávať ľuďom, ktorý majú osteoporózu a na miestach, kde sú viditeľné kŕčové žily. Odporúčaný čas na celé telo je 90 minút, dá sa robiť aj čiastková.

Antistresová masáž

Táto masáž je cielene zameraná na uvoľnenie a odbúranie stresu. Celé telo sa relaxačne premasíruje celé telo aromatickým olejom, pričom sa pôsobí na proti stresové body a zóny. Odporúčaný čas masáže je 30 minút, no podľa potreby môže byť aj dlhší.

Športová masáž

Tento druh masáže je vhodný pre športovo aktívnych ľudí, ktorí potrebujú tvrdšiu masáž. Je vhodná pred športovým výkonom na prehriatie a nabudenie svalstva, ale aj na uvoľnenie po športe. Odporúčaný čas masáže celého tela je 60 minút, na chrbát, alebo nohy 30 minút.

Kozmetická lymfodrenáž tváre

Pri tejto masáži sa masíruje tvár a dekolt. Cieľom je odvodnenie, odstránenie opuchov, prečistenie lymfatického systému. Táto masáž má aj detoxikačné účinky. Pred touto masážou je potrebné sa odlíčiť a vypiť aspoň pól litra čistej vody, alebo minerálky. Odporúčaný čas masáže je 30 minút.

Indická masáž hlavy

Táto masáž je zameraná na hlavu a krčnú chrbticu. Je veľmi vhodná na uvoľnenie šije, odstránenie, bolesti hlavy, migrény, stresu,... Daná masáž sa robí v sede, bez olejov, cez oblečenie a preto sa dá vykonávať aj priamo v zamestnaní. Pri tejto masáži sa masíruje aj vlasová časť hlavy a preto nie je vhodné si pred masážou lakovať vlasy, alebo si robiť zložitý účes... Odporúčaný čas masáže je 30 minút.

Mikromasáž očného okolia

Táto masáž je určená hlavne ľuďom, ktorí veľa pracujú pri počítači a majú unavené a opuchnuté okolie očí. Odporúčaný čas masáže je 3O minút. Dá sa kombinovať s kozmetickou lymfodrenáže celej tváre.

Masáž malých detí

Táto masáž je vhodná pre deti od narodenia. U zdravých detí sa dá masážou pozitívne pôsobiť na tráviaci systém, pohyblivosť, prekrvenie,... Danou masážou sa dajú odstrániť vrodené problémy a nahradiť Vojtovú metódu cvičenia. Pri tejto masáži je cieľom naučiť matky, alebo otcov masírovať svoje deti. Pravidelnou masážou sa prehlbuje vzťah medzi dieťaťom a rodičom. Odporúčaný čas masáže je 30 minút, ale to veľmi záleží od dieťaťa.

Uvoľňovanie krčnej chrbtice

Táto masáž je priamo zameraná na krčnú chrbticu a jej reflexné uvoľnenie. Vykonáva sa v sede, pričom sa klient nemusí úplne vyzliekať (môže mať na sebe tričko,...), takže ľudia, ktorí sú veľmi zaneprázdnení a robia veľa pri počítači,... si ju môžu dopriať priamo na pracovisku. Odporúčaný čas masáže je 30 minút.

Pedikúra:

1. Klasická mokrá pedikúra

2. Medicinálna (suchá-prístrojová) Pedikúra-vhodná najmä pre diabetikov

3. Kombinovaná – ošetrenie nechtov a okolia na sucho špeciálnymi frézami s následným dokončením úpravy chodidiel ako pri mokrej pedikúre

by MattC © 2008